O nas

Firma Medfitness wydzielona została na potrzeby sprzedaży i usług związanych głównie z analizatorami składu ciała InBody. Od 2005 roku firma jest wyłącznych przedstawicielem i dystrybutorem analizatorów InBody koreańskiej firmy InBody, która jest wiodącym producentem analizatorów medycznych wykorzystujących metodę bioimpedancji elektrycznej.

Medfitness jest spójna z firmą Maniac Gym A.B.H.Leszczyński , której założycielem i właścicielem jest Arkadiusz Leszczyński. Firma Maniac Gym powstała w 1 marca 1991 roku. Arkadiusz Leszczyński jest wiceprezesem ds. fitness w Polskim Związku Kulturystyki , Fitness i Trójboju Siłowym, jak również sędzią międzynarodowym w fitness i kulturystyce federacji IFBB i PZKFiTS. Została odznaczony wieloma medalami i wyróżnieniami w Polsce, Europie i Świecie: złotym medalem PZKFiTS, złotym medalem Europejskiej Federacji Kulturystyki i Fitness (EBFF) oraz srebrnym i złotym medalem przyznanym przez Światową Federację Kulturystyczną (IFBB). W 2009 podczas Mistrzostw Świata odznaczony jedną z najwyższych nagród IFBB Diamond Service Award a w 2010 roku podczas Zjazdu z okazji XX-lecia PZKFiTS otrzymał Diamentową Odznakę za Całokształt Działalności w PZKFiTS.Jest wielokrotnym organizatorem Mistrzostw Polski, Europy i Świata w Fitness i Kulturystyce. W 2012 roku podczas organizowanych przez Maniac Gym Mistrzostw Świata w Fitness duet Arkadiusz Leszczyński i Joanna Zapolska otrzymali nagrodą specjalną przyznaną przez IFBB – MASTER IN BODYBUILDING AND FITNESS METHODS.

Managerem i szkoleniowcem jest dr Joanna Zapolska – wicemistrzyni świata w fitness, pracownik naukowy Zakładu Dietetyki i Żywienia Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Absolwentka AWFiS w Gdańsku, trener II kl. w gimnastyce sportowej, sędzia kl. Międzynarodowej w fitness i kulturystyce. Aktualnie dr Joanna Zapolska prowadzi badania do pracy habilitacyjnej. Studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, kierunków dietetyki i fizjoterapii prowadzą badania naukowe do prac magisterskich z wykorzystaniem bazy badawczej Medfitness Maniac Gym. Prace obejmują tematykę żywienia, suplementacji, obciążeń treningowych, wydolności, siły, składu ciała.

Firma od lat włącza się w akcje społeczne i prozdrowotne między innymi: „Zrzucamy kilogramy” zorganizowana przez Kurier Poranny, „Różowa Wstążeczka” zorganizowany przez VIII Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku, „Mamo bądź zdrowa” zorganizowany przez Białostockie Centrum Onkologii, „Chodzę, biegam, więc jestem” zorganizowany przez Białostockie Centrum Onkologii oraz wiele spotkań z młodzieżą oraz osobami dorosłymi, dotyczących promocji zdrowia. Klub ukierunkowuje się na świadczenie usług prozdrowotnych a powiązane jest z tym podpisanie porozumienia o współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku. Wspólne inicjatywy podejmowane są w zakresie badań naukowych, realizacji projektów naukowo-badawczych i rozwoju programów dydaktycznych w oparciu o bazę techniczną Maniac Gym. Jednym z celów jest podniesienia świadomości problematyki zapobiegania chorobom i promocji zdrowego stylu życia ludności całego regionu Podlasia i Polski.

Aktualnie realizowane są wspólne projekty badawcze w Klinice Kardiochirurgii UMB obejmujące badania wpływu aktywności fizycznej fitness w profilaktyce wtórnej u pacjentów z chorobą wieńcową po zabiegach angioplastyki, pomostowaniu aortalno-wieńcowym i bypassach u osób z nadwagą i otyłością. Natomiast w Klinice Kardiologii Inwazyjnej realizowany jest projekt: Fitness jako forma aktywności fizycznej w profilaktyce wtórnej u pacjentów ze stabilną chorobą wieńcową z towarzyszącą nadwagą i otyłością. Od wielu lat Maniac Gym współpracuje również z Kliniką Pediatrii i Zaburzeń Rozwoju Dzieci i Młodzieży Dziecięcego Szpitala Klinicznego oraz Białostockim Centrum Onkologii. W odpowiedzi na potrzeby rynku fitness i wychodząc naprzeciw potrzebom młodzieży wprowadzono specjalistyczne programy treningowe JUNIOR obejmujące treningi indywidualne, grupowe i diagnostykę badawczą. Najnowszy projekt badawczy prowadzony wspólnie z Kliniką Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Wewnętrznych oraz Zakładem Dietetyki i Żywienia Klinicznego UMB obejmuje badania nt. – Wpływ wysiłku na mobilizację komórek macierzystych, regulatory procesów metabolicznych oraz mediatory procesu zapalnego.

Zespół

_p9a7202_v1

dr Joanna Zapolska

Manager i szkoleniowiec

wicemistrzyni świata w fitness, pracownik naukowy Zakładu Dietetyki i Żywienia Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Absolwentka AWFiS w Gdańsku, trener II kl. w gimnastyce sportowej, sędzia kl. Międzynarodowej w fitness i kulturystyce.
Aktualnie dr Joanna Zapolska prowadzi badania do pracy habilitacyjnej.

Studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, kierunków dietetyki i fizjoterapii prowadzą badania naukowe do prac magisterskich z wykorzystaniem bazy badawczej Medfitness Maniac Gym. Prace obejmują tematykę żywienia, suplementacji, obciążeń treningowych, wydolności, siły, składu ciała.

Więcej…

inż. Paweł Romanik

specjalista ds. informatyczno- badawczych

Wykształcenie:

Politechnika Białostocka, kierunek informatyka

_p9a7186_v1

aleksandra473x600

mgr Joanna Smarkusz

dietetyk

Wykształcenie:
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Studia Doktoranckie
Uniwersytet Medyczny na Wydziale Nauk o Zdrowiu, kierunek Dietetyka (licencjat i mgr)
Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków

mgr Aleksandra Kurowska

specjalista ds. handlowych

Wykształcenie:

Uniwersytet Medyczny na Wydziale Nauk o Zdrowiu, kierunek Dietetyka (licencjat i mgr)
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie- studia podyplomowe z zakresu Żywienia i Wspomagania Dietetycznego w Sporcie
Szkolenie Cambrige Diagnostics
Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków
Udział w licznych konferencjach i targach z zakresu medycyny i sportu

 _p9a6741_v1  _p9a6775_v1

Łukasz Bogucki

specjalista ds. handlowych

Wykształcenie:
Uniwersytet Greenwich Medway campus – Business Administration with Marketing

mgr Katarzyna Żochowska

specjalista ds. biurowych

Wykształcenie:
Politechnika Białostocka, kierunek Zarządzanie, specjalizacja: Zarządzanie przedsiębiorstwem – studia magisterskie

 

_p9a7166_v1

_p9a7175_v1

mgr Katarzyna Gembicka

specjalista ds. marketingu

Wykształcenie:
Politechnika Białostocka, kierunek Zarządzanie i Marketing, specjalizacja: Zarządzanie Turystyką – studia magisterskie

Politechnika Białostocka, kierunek Zarządzanie i Marketing – studia licencjackie

Waldemar Dominik

obsługa targów i eventów

Doświadczony trener personalny, specjalista badań InBody
Najważniejsze kursy i szkolenia fitness:
* Kurs instruktora siłowni ITEC poziom 2
* Kurs trenera osobistego ITEC poziom 3
* Kurs instruktora kettlbell
* Kurs trenera Crossfit poziom 1

_p9a6750_v1

Krzysztof Szturgiewicz

obsługa targów i eventów

Doświadczony trener personalny, specjalista badań InBody
Kurs Europejskiego Centrum Sportu:
-Profesjonalny Instruktor Kulturystyki i Fitness
-Profesjonalny Doradca Suplementacyjny

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz